Zapraszamy do testowania dwóch baz naukowych oferowanych przez wydawcę McGraw-Hill Education.

header as logo.png

Access Science to najpopularniejsza multimedialna baza wiedzy - encyklopedia nauki i technologii dla studentów, kadry dydaktycznej, inżynierów oraz naukowców.
Głównym źródłem, z którego dostarczane są informacje jest McGraw-Hill Encyclopedia of Science and Technology (ed.10), tworzona oraz na bieżąco uzupełniana i rozszerzana o nowe pojęcia i zagadnienia przez noblistów (42 osoby).

Główne dziedziny bazy:

• Inżynieria & Materiałoznawstwo (9 460)
• Fizyka (5 428)
• Biologia i biomedycyna (4 179)
• Nauki o Ziemi (3 263)
• Chemia (2 606)
• Zoologia (2 443)
• Nauki o zdrowiu (1 801)
• Astronomia & Nauki pokrewne (1 683)
• Botanika (1 676)
• Rolnictwo, leśnictwo i gleboznawstwo (1 298)
• Paleontologia (1 286)
• Informatyka i technologie komputerowe (1 233)
• Nauki o środowisku (907)
• Matematyka (686)
• Psychiatria i psychologia (629)
• Nauka i technologia żywności (467)
• Antropologia i archeologia (449)
• Nawigacja (233)
• Nauki o wojskowości (199)
• Teoria i filozofia nauki (108)

Wejście do bazy

Instrukcja korzystania

Test bazy kończy się 5 listopada 2018 roku

AccessEngineering Print Quality 2013 LOGO m

Access Engineering to baza zawierająca pełnotekstowe artykuły, monografie, podręczniki, a także rysunki, filmy video oraz interaktywne wykresy, tabele i kalkulatory.
Zapewnia dostęp do światowej klasy najbardziej rozpoznawalnej i najszerzej stosowanej kolekcji rzetelnych i regularnie aktualizowanych informacji naukowych, niezbędnych w pracy naukowców, inżynierów, pracowników dydaktycznych i studentów, pomagając im w rozwiązywaniu współczesnych problemów szeroko pojętej inżynierii.
W zakładce CURRICULUM MAPS znajdują się podzielone według dziedzin materiały dydaktyczne, przydatne podczas planowania zajęć ze studentami.
Dostępne jest tu również interaktywne narzędzie DataVis, które daje możliwość szybkiego znajdowania wartości danej właściwości dla pojedynczego materiału, a także porównywania właściwości fizycznych, mechanicznych, termicznych, elektrycznych, magnetycznych oraz optycznych wielu różnych materiałów w formie wykresów i tabel.

Główne dziedziny bazy:

• Inżynieria morska